moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
„Akcja rekrutacja” – ostatnia szansa dla sportowców

Jeszcze tylko do jutra można wysyłać zgłoszenia do udziału w programie „Akcja rekrutacja”. Skierowany jest on do sportowców, reprezentantów kraju w sportach indywidualnych. Na 20 wybranych osób, które przejdą wojskowe szkolenie podstawowe i złożą przysięgę, czekają etaty w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym.

„Akcja rekrutacja” ruszyła 1 października. Od początku cieszy się dużym zainteresowaniem sportowców uprawiających różne dyscypliny sportu. – To również zasługa polskich związków sportowych, które aktywnie włączyły się do popularyzacji naszej akcji. Chęć wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego, obok młodych obiecujących sportowców, mistrzów i wicemistrzów świata juniorów, zgłosiło także m.in. kilkoro uczestników igrzysk olimpijskich, w tym nawet medalistka ostatnich igrzysk w Tokio – mówi płk Tomasz Bartkowiak, szef Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

Najwięcej zgłoszeń wpłynęło od sportowców uprawiających lekką atletykę, wioślarstwo, szermierkę, kolarstwo i kajakarstwo. Do programu „Akcja rekrutacja” zgłosili się także przedstawiciele dyscyplin, których nie ma w CWZS. Dokumenty przysłali m.in. sportowcy uprawiający skoki do wody i tenis stołowy. – Wielu zawodników, którzy wysłali zgłoszenie, znajduje się na liście 10 najlepszych na świecie w tym sezonie w swoich konkurencjach – dodaje płk Bartkowiak.

REKLAMA

Trzeba zaznaczyć, że „Akcja rekrutacja” skierowana jest do sportowców, którzy nie służyli w wojsku, nie są żołnierzami rezerwy i nie brali udziału w szkoleniu podstawowym. Ponadto kandydaci muszą być zdolni do pełnienia służby wojskowej. Spośród osób zgłoszonych do akcji komisja pod przewodnictwem ppłk. Mariusza Denkewicza z CWZS wytypuje na rozmowy kwalifikacyjne do 50 zawodników. 30 z nich zostanie skierowanych na szkolenie podstawowe, podczas którego sportowcy będą uczyć się podstaw wojskowego rzemiosła. Po jego pozytywnym zakończeniu i złożeniu przysięgi wojskowej 20 żołnierzy z największą liczbą punktów przyznanych przez komisję oceniającą wnioski zostanie skierowanych do pełnienia służby w CWZS. 10 pozostałych kandydatów zaś znajdzie się na liście rezerwowej i będzie miało pierwszeństwo podczas przyjęć na wolne etaty w przyszłości.


Film: CWZS

Punkty w programie „Akcja rekrutacja” można zdobyć przede wszystkim za medale zdobyte na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy (seniorów, młodzieżowców i juniorów). Można je również uzyskać za reprezentowanie dyscyplin preferowanych przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego CISM. Na punkty mają szansę także ci zawodnicy, którzy mogą uzupełnić drużynę lub sztafetę celującą w zdobycie na zawodach CISM złotego medalu. Punktowany jest także wiek i gotowość do udziału w akcjach promujących pozytywny wizerunek Wojska Polskiego. Dodatkowymi punktami promowani są również absolwenci szkół, którzy kształcili się w klasach mundurowych.

Chętni do wzięcia udziału w akcji muszą przygotować trzy dokumenty: kwestionariusz osobowy, CV oraz zaświadczenie z danego związku sportowego o przynależności do kadry narodowej. Kopie (oryginały trzeba zabrać na rozmowę kwalifikacyjną) należy przesłać do 13 października na adres e-mailowy: cwzs.sekretariat@ron.mil.pl. Regulamin konkursu oraz kwestionariusz do wypełnienia dostępne są na stronie Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego.

SZUS

autor zdjęć: CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Podchorążowie na posterunku
 
Uczniowie powalczą o tytuł mistrza
Niewybuch w gdyńskim porcie, nurkowie minerzy w akcji
Wojsko, fotonika i rewolucja technologiczna
Słowo jak odcisk palca
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle
Zespół NATO na bojowo
F-16 lecą na Litwę
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
Na straży polskich rubieży
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
Afganistan. Czas wracać do domu
Course on Diplomacy
Hybrydowa agresja ze Wschodu
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!
Legioniści wkraczają do Warszawy
„Globstate ‘21”, czyli wyzwania dla sił zbrojnych
Siły NATO ćwiczą w Kłajpedzie
Reforma administracji wojskowej
Wciąż napięta sytuacja na granicy
Pentagon: oko na Chiny, Europa z tyłu głowy
UE o wspólnym bezpieczeństwie
O Polskę walczyli u boku Napoleona
Mecz z mistrzem!
Nastał dzień krwi i chwały…
16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
Wyścig zbrojeń nie ustaje
W BBN o sytuacji na granicy
„Tumak ’21” na finiszu
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
Harduny dla strażaków?
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
Mielec wraca do odrzutowców
Śladem „białych kurierów”
SOMA dla specjalsów
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
W Sejmie o kondycji PGZ
Niespokojna granica
Dowódca generalny na granicy
Nowy stopień w siłach zbrojnych
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
Marynarz najlepszy na trasie Maratonu Komandosa
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
Marynarze spoczęli w Kwaterze Pamięci
Nocny szturm na polską granicę
Bryza na południowej flance
Dodatek specjalny za ochronę granicy
Niemiec z Goździkiem
Oczy na wschodnią flankę
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
W jedynym słusznym kierunku
Wojskowa politechnika świętuje
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Orlik po raz dziesiąty
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
#MuremZaPolskimMundurem na scenie
Tarcza Polski coraz bliżej. Umowy w sprawie „Wisły” i „Narwi”
Terytorialsi wybrali najlepszych pracodawców
W Łazienkach Królewskich o obronie Tobruku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO