moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Armia Fight Night – bitwa o niepodległość

Mansur Azhiev, st. szer. Sylwester Miller, st. szer. Mateusz Pawlik czy szer. Szymon Karolczyk – to tylko niektórzy z 18 zawodników, którzy 5 listopada stawią się w oktagonie na gali MMA Armia Fight Night. Podczas wydarzenia odbędą się dwa pojedynki o mistrzowską szablę organizacji, a także walka o puchar „Polski Zbrojnej”.

W tym roku nasza redakcja obchodzi stulecie istnienia tytułu „Polska Zbrojna”. Głównym punktem obchodów jubileuszu była Gala Buzdyganów w Arkadach Kubickiego, ale chcemy świętować na różne sposoby. – Sprawność fizyczna i walka wręcz to podstawy wojskowego wyszkolenia, a sport jest obecny na łamach „Polski Zbrojnej” od jej zarania. Naturalną decyzją było więc, by jubileusz miał także swój wymiar sportowy – mówi Piotr Zarzycki, kierownik Wydziału Marketingu i Promocji Wojskowego Instytutu Wydawniczego. – Z federacją Armia Fight Night współpracujemy od samego początku i cieszymy się, że na zbliżającej się gali odbędzie się pojedynek o puchar „Polski Zbrojnej” – dodaje.

W walce o puchar „Polski Zbrojnej” zmierzą się szer. Błażej Majdan z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i szer. Szymon Karolczyk z 12 Brygady Obrony Terytorialnej. – Przygotowania rozpocząłem we wrześniu, tuż po mojej walce w KSW. Wszystko idzie zgodnie z planem, więc na pewno będę bardzo dobrze przygotowany. Dam z siebie wszystko, aby zadowolić kibiców – powiedział dziś żołnierz WOT-u. – Liczymy, że walka z okazji naszego stulecia będzie ciekawa, a stawka pojedynku będzie dodatkową motywacją dla zawodników – dodaje Piotr Zarzycki.

Armia Fight Night to gala sportów walki, podczas której w oktagonie mierzą się najlepsi zawodnicy, także z Wojska Polskiego. Jedenasta edycja zawodów odbędzie się 5 listopada pod hasłem „Bitwa o niepodległość”. – W ten sposób chcemy uczcić przypadającą 11 listopada 103. rocznicę odzyskania niepodległości – mówił na konferencji prasowej Filip Bątkowski, prezes AFN.

REKLAMA

W karcie walk znajduje się dziewięć pojedynków. St. szer. Mateusz Pawlik z 1 Batalionu Zmechanizowanego 7 Brygady Obrony Wybrzeża zmierzy się z Łukaszem Stankiem, który w dziewiątej edycji AFN pokonał szer. Mateusza Pudło z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Udział w listopadowej gali potwierdzili także szer. Dominik Tkaczyk z Pułku Ochrony oraz żołnierz z Gruzji - Jansug Gogia.

W wadze ciężkiej zmierzą się natomiast weteran AFN Sławomir „Rawa” Rawiński i debiutujący w organizacji Marcin Polita, dwukrotny wicemistrz Polski w podnoszeniu ciężarów. Udział w gali potwierdzili także Jan Ciepłowski (zaprezentował się już w akcji podczas AFN Special Edition), a także Klaudia Syguła, która na AFN 10 pokonała zawodniczkę z Ukrainy Darię Rehil.

Punktem kulminacyjnym wieczoru będą walki o mistrzowskie szable organizacji. W jednej zawalczy dotychczasowy mistrz AFN Mansur Azhiev. W drugiej zmierzą się Rumun Bogdan „The Bomb” Barbu, mający na koncie 17 wygranych, i dobrze znany kibicom AFN st. szer. Sylwester Miller, na co dzień ładowniczy czołgu Leopard 2A5 z 1 Brygady Pancernej. – Przede mną najcięższy okres przygotowań, zostało mi kilka sparingów i zbijanie wagi, ale nie narzekam, lubię to co robię. Fakt, że będę walczył o szablę, to dla mnie dodatkowa motywacja – podkreślił.

Gala MMA Armia Fight Night „Bitwa o niepodległość” odbędzie się w Łodzi. Początek zaplanowano na godzinę 19.00. Zmagania zawodników będą transmitowane na antenie TVP Sport. Partnerem AFN jest 18 Dywizja Zmechanizowana, a „Polska Zbrojna” – patronem medialnym. Mecenasem walk z udziałem żołnierzy jest Polska Grupa Zbrojeniowa. 

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: Armia Fight Night

dodaj komentarz

komentarze


Mielec wraca do odrzutowców
 
Niespokojna granica
Pentagon: oko na Chiny, Europa z tyłu głowy
Reforma administracji wojskowej
Kawaleria powietrzna w akcji, czyli skok na poligon
Bryza na południowej flance
Prezydent Duda rozmawiał z sekretarzem generalnym NATO
11 medali dla wojskowych na czempionacie w boksie
Afganistan. Czas wracać do domu
W jedynym słusznym kierunku
Course on Diplomacy
Podchorążowie na posterunku
Słowo jak odcisk palca
Siły NATO ćwiczą w Kłajpedzie
Oczy na wschodnią flankę
Uczniowie powalczą o tytuł mistrza
Śladem „białych kurierów”
Wyścig zbrojeń nie ustaje
„Globstate ‘21”, czyli wyzwania dla sił zbrojnych
Dodatek specjalny za ochronę granicy
Na straży polskich rubieży
Niemiec z Goździkiem
Wojsko, fotonika i rewolucja technologiczna
Wciąż napięta sytuacja na granicy
Nowy stopień w siłach zbrojnych
W Sejmie o kondycji PGZ
Kiedy słyszysz „Alpha Scramble”!
Wojskowa politechnika świętuje
Orlik po raz dziesiąty
Najlepszy Sportowiec Polski 2021 roku. Głosujmy na żołnierzy!
Zespół NATO na bojowo
Nastał dzień krwi i chwały…
Mecz z mistrzem!
Zakupy dla wojska w nowym trybie?
Siedem medali zapaśników na wojskowym czempionacie
(Nie)ludzka broń Łukaszenki
Tarcza Polski coraz bliżej. Umowy w sprawie „Wisły” i „Narwi”
Nocny szturm na polską granicę
Hybrydowa agresja ze Wschodu
Pułkownik Ciepliński w rękach UB
#MuremZaPolskimMundurem na scenie
Marynarze spoczęli w Kwaterze Pamięci
O Polskę walczyli u boku Napoleona
„Tumak ’21” na finiszu
Terytorialsi wybrali najlepszych pracodawców
Jakie zmiany w zakwaterowaniu?
Harduny dla strażaków?
16 Dywizja przeprawiła się przez Narew
W Łazienkach Królewskich o obronie Tobruku
F-16 lecą na Litwę
UE o wspólnym bezpieczeństwie
SOMA dla specjalsów
Niewybuch w gdyńskim porcie, nurkowie minerzy w akcji
Retro Liga, czyli rozgrywki z historią w tle
Legioniści wkraczają do Warszawy
Dowódca generalny na granicy
Marynarz najlepszy na trasie Maratonu Komandosa
W BBN o sytuacji na granicy
Szer. Alicja Tchórz i szer. Radosław Kawęcki mistrzami Europy!

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Inspektorat Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO